נטורופתיה

הטיפול הנטורופתי משפר את מצב המטופל במצבים של:

יתר לחץ דם, עודף כולסטרול וטריגליצרידים,
במערכת העיכול: כיבי קיבה ומעי, צרבות, שלשולים, תולעים ושאר פרזיטים, מעי רגיז, טחורים ורגישויות למזון.

כטיפול טבעי בפסוריאזיס, פתרון לבעיות הורמונליות.
הטיפול עוזר במקרי השמנה, דיכאון חרדות ועוד מצבים נפשיים וכן מיטיב עם מחלות עור.

את הטיפול הנטורופתי אני משלבת, כפי הנדרש, בהתחשבות וללא הפרעה עם הטיפול הרפואי של כל מטופל. הורדת תרופות ושינוי מינונים נעשה רק על ידי הרופא, וכנ"ל שימוש בצמחי מרפא. מתן צמחי מרפא נעשה תוך כדי התחשבות עם תרופות מרשם שהמטופל לוקח.

טיפול נטורופתי כולל:

1. אבחון מקיף ויסודי של המטופל הכולל תשאול ופענוח בדיקות רפואיות, ואבחון דרך כפות הרגלים, האבחון הוא מיוחד לכל מטופל בפני עצמו.

2. בנית תוכנית טיפול הנובעת מהאבחון הכוללת תוכנית תזונתית המתחשבת באורח חייו של המטופל, מתן תוספי מזון או צמחי מרפא, פרחי באך וטיפול רפלקסולוגי בהתאם לצורך, ובעיקר תמיכה וליווי לאורך כל התהליך.

מהי נטורופתיה ("רפואה טבעית") היא שיטת ריפוי אלטרנטיבית השואפת לרפא את האדם על ידי עידוד מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף ופועלת לסייע בעיצוב דרך חיים בריאה יותר, בהתבסס על תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית ועוד. הנטורופתיה היא גישה הוליסטית, המשלבת ידע מדעי מודרני עם רפואה טבעית ומסורתית ומייחסת חשיבות גדולה לקשר שבין הגוף לנפש.

הנטורופתיה נובעת מהאמונה שגוף האדם יכול לרפא את עצמו, ולכן אנו הנטורופתים משמשים רק כמסייעים לגוף לרפא את עצמו בדרכים עדינות. כשאדם חולה לגוף קשה להתגבר עליה המחלה, הנטורופת מסייע לאותו אדם להתגבר עליה על ידי הסרת המכשולים. לדוגמה זיהום חיצוני, מזון שאינו בריא, חוסר פעילות גופנית מספקת וכדומה. נטורופתיה אינה עוסקת בדיכוי התסמינים של מחלות – אלא בסיוע ובעיצוב דרך חיים טובה ובריאה יותר. כלי הנטורופתיה בסיוע לריפוי הגוף כוללים לימודי תזונה נכונה, צמחי מרפא, תוספי מזון, הומאופתיה, הידרותרפיה, תרופות מרשם, ניתוחים קלים, פעילות גופנית, טכניקות מגע וכן טיפול בצד הרגשי על ידי טכניקות שונות.
נטורופתיה ידועה ומוצלחת במניעת מחלות כרוניות הנפוצות במיוחד בחברות מודרניות, דוגמת סוכרת, מחלות לב, תשישות כרונית,עודף משקל טיפול באלרגיות ועוד.

טיפול נטורופתי
מספר הפגישות ותדירותם משתנה מאדם לאדם, ומותאם לבעיה ולצרכים האישיים של כל מטופל.
בפגישה הראשונה אני מתשאלת את המטופל בצורה יסודית ומקיפה לצורך קבלת מידע. לאחר קבלת האבחנה הרפואית,  אני מכינה תוכנית טיפול וריפוי מלאה הכוללת מרכיבים טבעיים בלבד מתחומי התזונה, צמחי המרפא, ותוספי המזון. המטופל מתבקש להביא תוצאות של בדיקות רפואיות מהמעבדה. בנוסף, במידת הצורך, מכילה תכנית הריפוי לימוד טכניקות הרפיה, והנחייה לפעילות גופנית רצויה.
תכנית הטיפול נבנית באופן אישי לכל מטופל. במשך זמן הטיפול אני עומדת לרשות המטופל בייעוץ וליווי לכל שאלה.

לקביעת טיפול ולכל שאלה
צרו קשר 052-3216413
להתראות יעל