מחסור במגנזיום

מגנזיום הוא מינרל אחד המשמעותיים לבריאותינו, מחקרים מראים שהוא משתתף ביותר מ300 תהליכים ביוכימיים בגופנו החל מחילוף חומרים עד שינה.

המגנזיום משחק תפקיד חשוב בעיבוד הסוכר בגוף ובפעולת האינסולין.

למעשה הוא: מקטין דלקת, מוריד חרדות, מוריד קורטיזול, מעלה את הכולסטרול "הטוב", ומעודד את יצור החלבונים בגוף.

מחקרים מראים שחוסר במגנזיום קשור בסינדרום מטבולי שהוא קבוצת מחלות בהם: סוכרת, יתר לחץ דם, רמה גבוהה שומנים בדם, השמנה בטנית, ועליה בהורמוני הלחץ. שכולם יחד מהווים סיכון למחלות לב וכלי דם כמו שבץ מוחי ועוד.

סימנים לחוסר הם:אנרגיה נמוכה, חוסר שינה מלווה בלחץ נפשי, יתר לחץ דם, עצירות, כאבי ראש רבים במיוחד מיגרנות, כאבי שרירים והתכווצויות שרירים, ירידה בצפיפות העצם, סוכרת 2, אי סדירות בקצב הלב, רגישות לרעש ותגובתיות יתר לגירויים, דיכאון וחרדה.

נמצא בעלים כהים, אגוזים, דגים, אבוקדו, בננות ואפילו בשוקולד מריר  כהה,

קיימות בעיות של ספיגת המגנזיום לגוף, למשל עקב תרופות או גיל

אך עקב ירידה בספיגה שלו מסיבות גיל וצריכת תרופות, מצד אחד והזעה רבה ולחץ חיים מוגבר, מצד אחד, צריכת תרופות משתנות  ובנוסף אכילת מזון מוכן יצרו מצב של חוסר מגנזיום אצל הרבה אנשים באוכלוסיה. בהרבה מקומות בארץ בהם צורכים מים מותפלים אין השלמה שלו דרך השתיה.

איכות תוסף מזון וגם תרופה הוא ביכולת שלה להיספג בגוף

קיימות בעיות ספיגה של המגנזיום מהמזון והמים, למשל ירידה בחומציות, ככול שהחומציות יורדת לאורך המעי הגס, כך קטנה זמינותו של המגנזיום. בנוסף מגנזיום נקשר למיים יותר מסידן, לכן כאשר יש גם סידן וגם מגנזיום הוא הסידן יכנס ולא המגנזיום.

פול מאג 600 או מגנזיום ביס גליצינאט הוא, פורמולת פטנט שמאפשרת ספיגה מרבית של המגנזיום כיון שהמגנזיום קשור למולקולה חלבונית קלה לעיכול הנקראת גליצינאט בשילוב עם מגנזיום אוקסיד, המגנזיום מגביר את החומציות לאורך המעי הגס, והגליצינאט מאיט את ירידת החומציות לאורכו כך למעשה הגליצין מאפשר ספיגה טובה יותר של מגנזיום אוקסיד ומאפשר ספיגה אופטימלית דרך המעברים הבין תאיים.

ולכן לא מושפעת מירידה בחומציות או בתחרות עם ספיגה של מינרלים אחרים. בנוסף היא מפחיתה את תופעות הלוואי של המגנזיום כגון שלשול.

 

לסיכום תוסף מזון מגנזיום ביס גליצינאט

משפר את הזמינות הביולוגית של מגנזיום אוקסיד

מפחית תופעות לוואי של מלחי המגנזיום.